گواردیولا: «رسیدن به این رکورد، افتخار بزرگی است.»

بارسا با کسب پیروزی در آلکانته، به رکورد 15 پیروزی متوالی در لالیگا، که از پیش رئال مادرید در فصل 1960/61 به چنین رکوردی دست یافته بود، رسید. گواردیولا درباره این موفقیت می گوید: «این یک افتخار بزرگ است»

پپ گواردیولا درباره اهمیت پیروزی در زمینی دشوار و مقابل تنها تیمی که این فصل بارسا را شکست داده است، اظهار نظر کرد. او از احساسی که برای شکستن رکورد 50 ساله رئال مادرید تحت مربیگری مونزو دارد نیز صحبت کرد.

Open in new window


3 امتیاز مهمترین چیز است.

مربی اظهار داشت که مهمترین چیز «کسب 3 امتیاز در چنین زمین دشواری است.» او همچنین اشاره کرد: «تقسیم چنینی رکوردی با رئال مادرید تحت مربیگری استفانو افتخار بزرگی است. این رکورد بیش از نیم قرن است که شکسته نشده است و این نشان دهنده اینست که کسب چنین موفقیتی فوق العاده دشوار است.»

بازیکنان درس دیگری دادند.

گواردیولا گفت: «بلافاصله بعد از بازی شادی خاصی در چهره بازیکنان آشکار بود. اینجا برای ما زمین دشواری بود و ما بعد از دیدار های زیاد که اخیرا داشتیم به این بازی رسیدیم. اما علیرغم همه این مسائل، بازیکنان درس بزرگی به ما دادند. آنها اهمیت پیروزی در این زمین و فرصت برابری با رکوردی که انگیزه ما را افزایش می دهد را به خوبی می دانستند.»

جدیت

گواردیولا بعد از تحسین عملکرد تیم، درباره جدیتی که آنها درباره این دیدار داشتند، صحبت کرد: «ما استراتزی بازی را در دست گرفتیم. هرکولس روی ضد حملات تمرکز کرده بود ولی ما تیمی را شکست دادیم که موقعیت های زیادی روی دروازه ما ایجاد نکرد. به گل رسیدن قبل از پایان نیمه اول تاثیر مثبتی به روی ما داشت.»

تحسین گلزنان

در آخر پپ گواردیولا به دو گلزن این دیدار، پدرو و مسی، اشاره کرد: «پدرو کمک بزرگی به تیم ماست و امیدوارم او روند گلزنی خود را ادامه دهد. مسی یک بازیکن جنگجو است. او 23 ساله است ولی 164 گل به ثمر رسانده است. اگر این روند ادامه یابد، او همه رکورد ها را خواهد شکست.»

تیم قصد دارد فرم کنونی خود را حفظ کند.

گواردیولا اظهار داشت که او و تیمش بعد از پایان نیم فصل اول تصمیم گرفتند با همین فرم لیگ را به پایان برسانند. «ما می خواهیم به همان صورت نیم فصل اول، به رقابت در لیگ ادامه بدهیم و البته همینطور هم به نظر می آید. اکنون باید منتظر جواز حضور در فینال کوپادل ری و دیدار مقابل آرسنال باشیم. احساس می کنم در این صورت می توانیم فصلی را که گذراندیم تعریف کنیم.»

/ 0 نظر / 6 بازدید