پویول: «گواردیولا برای بارسا فوق العاده است.»

کارلس پویول، کاپیتان باشگاه، در مصاحبه با «Betfair» شریک رسمی شرط بندی باشگاه، درباره وضع کنونی و آینده تیم، پپ گواردیولا و همچنین قهرمانی در جام جهانی صحبت کرد.

شما فکر می کنید بارسا این فصل نیز قهرمان لیگ می شود؟

Open in new window


«ما نمی توانیم بطور قطع مطمئن باشیم ولی امیدوارم که تا آخر فصل بتوانیم برای کسب عنوان قهرمانی رقابت کنیم. ویارئال و رئال مادرید هر دو تیم های خوبی هستند و آنها کار را برای ما آسان نمی کنند.»

شما قهرمان جهان شده اید، با بارسا به همه چیز رسیده اید و در بین 11 بازیکن ایده آل فیفا نیز حضور داشته اید. آیا بهتر از این هم می توان دریافت کرد؟

«من نمی توانستم چیز بیشتری بخواهم و نسبت به روند این فصل خوشحالم. ما باید بیشتر تلاش کنیم تا موفقیت بیشتری بدست آوریم، در غیر اینصورت در همین سطح باقی می مانیم.»

آیا عنوان توپ طلای فیفا، عنوانی برای آکادمی بارسا بوده است؟

«بله. فکر می کنم حضور 3 فینالیست که هر سه در آکادمی بارسا پرورش یافته اند برای ما، باشگاه و همه کسانی که در آکادمی تلاش می کنند تا بازیکنان به تیم اول راه یابند فوق العاده است. دیدن اینکه 3 نفر از بهترین بازیکنان جهان در اینجا پرورش یافته اند بسیار مهم است.»

شما توپ طلا را به چه کسی اهدا می کردید؟

«انتخاب یکی از این 3 نفر کار دشواری است. 3 بازیکن فوق العاده نامزد این جایزه بودند. باور نکردنی است که هر 3 نفر از این باشگاه بودند و این به ندرت تکرار می شود. هر 3 نفر مستحق این جایزه بودند ولی مسی بیشترین رای را آورد و من از این بابت خوشحالم.»

راز لاماسیا در چیست؟

«فکر می کنم لاماسیا نتیجه تلاش سخت و ایده ای است که توسط مربیان، سر مربیان و بازیکنان به خوبی اجرا شده است. لاماسیا ترکیبی از این عوامل است.»

آیا پویول دیگری در آینده پدید خواهد آمد؟

«یک پویول دیگر؟ نمی دانم؛ ولی بازیکنان زیادی با کیفیت فوق العاده هستند و آینده هیجان انگیزی پیش روی آنهاست. تا زمانی که مربیان اینجا اهل ریسک هستند و به بازیکنان فرصت بازی کردن می دهند، مطمئنم که بازیکنان جوان زیادی به زودی به تیم اول راه پیدا خواهند کرد.»

شما تا چه مدتی قصد دارید به بازی کردن ادامه بدهید؟ آیا پویول را در 40 سالگی اش نیز در زمین مسابقه خواهیم دید؟

«درباره 40 سالگی نمی دانم. من هم اکنون 32 ساله ام؛ از نظر فیزیکی در وضعیت خوبی قرار دارم و هنوز هم تشنه قهرمانی و هیجان زده هستم. امیدوارم که بتوانم به بازی کردن ادامه بدهم.»

می توانید بارسا را بدون گواردیولا تصور کنید؟ آیا می توانید خودتان را به عنوان مربی ببینید؟

«هم اکنون نه. گواردیولا بهترین مربی برای ماست. همه چیز خوب پیش می رود و من، نه، نمی توانم بارسا را بدون پپ تصور کنم. زمانی که بازنشسته شوم - که امیدوارم تا چند سال دیگر اتفاق نیفتد - نمی توانم خودم را به عنوان مربی بارسا فرض کنم.»

آیا ممکن است که 6 عنوان قهرمانی دوباره تکرار شود؟

«این کار بسیار دشواری است. اینتر به کسب 6 عنوان نزدیک شده بود و راه رسیدن به آن را یاد گرفته بود. ما در حد توانمان برای قهرمانی مبارزه می کنیم تا ببینیم اوضاع چگونه پیش می رود.»

پاریس، رم یا لندن؟

«امیدوارم که در فینال لندن موفق شویم. انتخاب یکی از این فینال ها کار دشواری است.»

مسی به عنوان یک بازیکن برتر است یا یک فرد عادی؟

«به عنوان بازیکن، مسی برای من بهترین است و به عنوان یک فرد، او شخص فروتن و پسر خوبی است. مسی همیشه مشتاق به یادگیری و کمک به هم تیمی هایش است که این خیلی مهم است. این خصلت مسی او را برای من فوق العاده تر هم می کند.»

آیا این بهترین اف سی بارسلونا خواهد بود؟

«نه، باید آینده را نیز ببینیم. زمانی که کار این تیم به پایان برسد می توانیم قضاوت بهتری داشته باشیم و این آمار و ارقام است که نتیجه گیری می کند. ما از عملکردمان خوشحالیم اما هنوز راه زیادی باقی مانده است.»

قهرمانی در اروپا یا جام جهانی؟

«هر دو. اما از آنجایی که قهرمانی در اروپا، اولین قهرمانی اسپانیا بود برای ما اهمیت زیادی داشت. این یک نقطه عطف بود، چراکه موجب قهرمانی ما در جام جهانی نیز شد.»

مدافع اسطوره شما؟

«پائولو مالدینی»

مارادونا یا مسی؟

«مسی فوق العاده است. من فرصت نداشتم تا چیز زیادی از مارادونا ببینم؛ اما آمار و ارقام وی موجود است و همه در دنیا درباره او صحبت می کنند. با این حال فکر می کنم مسی می تواند بهترین جهان باشد.»

گواردیولا به عنوان بازیکن یا گواردیولا به عنوان سرمربی؟

«به عنوان سر مربی و این به خاطر همه چیزهایی است که بدست آورده است. او به عنوان یک بازیکن مهم است اما به عنوان سرمربی حتی بهتر هم هست.»

ژاوی یا اینیستا؟

«هر دوی آنها و حتی سسک. من هر سه آنها را می خواهم. ما خوشحالیم که این 3 نفر را در تیم ملی اسپانیا در اختیار داریم و امیدوارم که روزی هر سه آنها را کنار هم در بارسلونا ببینم.»

آیا فوتبال را در خارج از باشگاه نیز دنبال می کنید؟ به عنوان مثال، آیا پلی استیشن بازی می کنید؟

«بله. من فوتبال را دوست دارم و سعی می کنم که بازی های دیگر را نیز تماشا کنم، هرچند هم اکنون کمتر از قبل فرصت می کنم.کمی هم پلی استیشن بازی می کنم ولی قبلا بیشتر بازی می کردم.»

شما چه چیزی را نقطه عطف نیم فصل اول می دانید؟

«فکر می کنم باید چند بازی فوق العاده را انتخاب کنیم. ما نسبت به فصل قبل عملکرد بهتری داشتیم و از فرم کنونی خود لذت می بریم. من به پیروزی در تمام دیدارهای خارج از خانه، کسب امتیازات بسیار، گل های فراوان و آمار فوق العاده ای که بدست آوردیم اشاره می کنم. با این همه مادرید هنوز به ما نزدیک است و ما باید به روند خود ادامه دهیم. این یک رقابت طولانی خواهد بود و ما باید تا پایان در این مبارزه حضور داشته باشیم.»

/ 0 نظر / 6 بازدید