گواردیولا: «هیچ جا مثل اینجا نیست، ولی ما باید به کسب پیروزی ادامه دهیم.»

گواردیولا بعد از تمدید قرارداد خود به مدت یک فصل دیگر، برای اولین بار در کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد و از این فرصت استفاده کرد تا درباره انگیزه صحبت کند. او گفت: «روزی که من شور و شوق و قدرتم را از دست بدهم، اینجا را ترک خواهم کرد.»

خوشبختانه حداقل 17 ماه تا رفتن او باقی مانده است. گواردیولا سه روز بعد از اعلام خبر تمدید قراردادش گفت: «می خواهم از باشگاه به دلیل اعتمادی که به من دارد تشکر کنم. ما تا جایی که ممکن باشد سخت کار می کنیم و حداکثر تلاشمان را برای حفظ شادی هواداران انجام می دهیم. این هدف ما برای کسب نتایج خوب است.»


یک فصل دیگر، و بعد از آن؟

اکنون که مسائل قراردادی گواردیولا حل و فصل شده، او به وضوح احساس راحتی بیشتری می کند. او برای یک سال بیشتر قراردادش را تمدید کرده است، اما او مدت بیشتر از این هم در باشگاه خواهد ماند؟ گواردیولا گفت: «من برای یک فصل دیگر در باشگاه خواهم ماند و بعد از آن خواهیم دید که برای کسب بهترین نتایج برای تیم چه مقصودی دارم. راهیابی به فینال کوپا دل ری و نمایش فوق العاده در لیگ به من نشان داده اند که دلیلی وجود ندارد که یک سال دیگر در اینجا نمانم.»

او همچنین اضافه کرد که نباید بیش از حد به تصمیمش فکر کند و هنوز خواسته های مشابهی از خود دارد: «نمی خواهم به افتخارات کسب شده تکیه کنم. هیچ جا مثل اینجا نیست، ولی ما باید به کسب پیروزی ادامه دهیم.»

آینده خروجی

علیرغم اعلام تمدید قرارداد گواردیولا، هنوز ابهاماتی مبنی بر زمان خروج وی از باشگاه وجود دارد. گواردیولا توضیح داد که چه زمانی قصد ترک باشگاه را دارد: «زمانی که احساس کنم دیگر به من نیازی نیست یا شور و شوق و قدرت حال را ندارم، متوجه می شوم که به اندازه کافی در اینجا بوده ام و خواهم رفت. دو راه برای ترک باشگاه وجود دارد. زمانی که شما به پیروزی نمی رسید و اخراج می شوید، یا زمانی که شما خود متوجه می شوید زمان رفتن فرا رسیده و به طور طبیعی اینجا را ترک می کنید. همه چیز نهایتا در نقطه ای به پایان می رسد.» او همچنین اضافه کرد: «وقتی شما برای 4 سال اینجا باشید - مدتی که گواردیولا تا سال 2012 که به آن خوهد رسید - در اینصورت شما به پایان نزدیک تر هستید تا به آغاز کار.»

پویول در حال بهبودی است.

گواردیولا درباره یکی از بازیکنان مصدوم خود، کارلس پویول، و دیدار مقابل گیخون نیز صحبت کرد: «پویول در حال بهبودی است. ولی اگر به او فشار مضاعف بیاوریم دوباره آسیب خواهد دید. او در حال بهبودی است ولی هنوز به مرحله ای نرسیده که بتواند بازی کند یا فشار زیاد را تحمل کند. با این حال او در مسیر درست بهبودی قرار دارد.»

دیدار مقابل اسپورتینگ

صحبت درباره تمید قرارداد گواردیولا زمان زیادی را گرفت، بطوریکه وقت کافی برای صحبت درباره دیدار مقابل شنبه شب اسپورتینگ وجود نداشت. «دیدار هایی که بعد از بازی های ملی برگزار می شوند همیشه دشوار هستند، به خصوص اگر به جای 4 روز، 3 روز فرصت برای آماده سازی تیم وجود داشته باشد.» او انتظار دیدار دشواری مقابل تیم پرسیادو دارد: «گیخون به خوبی بازی می کند و بازیکنان بزرگی مانند دیگو کاسترو و دلاس کوئواس دارد که به خوبی از فضاهای ایجاد شده توسط حریف استفاده می کنند.» او همچنین از فضای ال مولینون آگاه است و آن را با جو ایجاد شده در سن مامس مقایسه می کند. او اضافه کرد: «آنها در دیدارهای خانگی قدرتمند تر از بازی های خارج از خانه عمل می کنند.»

گواردیولا هنوز از ترکیب 11 نفره مقابل گیخون مطمئن نیست. او نشان داد که از وضعیت آمادگی یکی از بازیکنانش نگران است ولی از ذکر نام بازیکن خودداری کرد. همه چیز در شنبه مشخص خواهد شد.

/ 0 نظر / 7 بازدید