افتخاری جاودان برای بارسای پپ.

بارسلونامنبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: الیکا چلانگری / FCBarcelona.ir


گواردیولا پس از آن اجرای درخشان، به دلیل چهاردهمین قهرمانی در 4 سال فراموش نشدنی و آخرین پیروزی و موفقیت، مورد تشویق همه جانبه از سوی تماشاگران قرار گرفت. بارسلونا طی موفقیتی بی عیب و نقص، فصل 2011/12 را با کسب 4 عنوان و تنها 4 شکست به پایان رساند. بارسا پس از ناکامی در لیگ قهرمانان مقابل چلسی، به روزهای اوج خود بازگشت و افسانه بارسلونای گواردیولا بار دیگر بر سر زبان ها افتاد.

مطمئنا تنها یک پایان برای دوران گواردیولا ممکن بود. اولین افتخاری که او به عنوان مربی بارسا کسب کرد، پیروزی در فینال جام حذفی مقابل اتلتیک بیلبائو بود و پایان دوران او نیز به همان شکل، مقابل همان باشگاه و با کسب همان عنوان همراه شد. در مدت زمان حضور گواردیولا بر روی نیمکت بارسا، وی 14 عنوان از 19 عنوان ممکن را به عنوان میراثی از خود بر جای گذاشت، اما مهم تر از آن، او در طول این مدت به گونه ای عمل کرد که سرتاسر جهان به بزرگداشت و تحسین او پرداختند. گواردیولا گفت که احساس خستگی می کند، اما با این وجود، نه تنها هواداران بارسا، بلکه هرکسی که به این بازی عشق می ورزید را سرشار از خشنودی و افتخار کرد.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


پس از بدشانسی حذف از لیگ قهرمانان توسط چلسی، فوتبال بارسا را به موقعیتی که به آن تعلق دارد، باز گرداند. ویسنته کالدرون همانند ومبلی در سال گذشته گواه بر این است که به چه دلیل بارسا بهترین تیم جهان لقب گرفته است. تیم امشب به نظر آرام و مطمئن می آمد. شروع بازی امشب با یک اجرای تاثیر گذار و صریح، به یکی از درخشان ترین آغاز ها تبدیل شد. چه کسی می داند که آیا سخنان احساسی مربی باعث این اجرای زیبا بود یا نه، اما هرچه که پیش از ورود بازیکنان به زمین در رختکن گفته شد، مطمئنا بی تاثیر نبوده است.

بهترین نکته درمورد بارسای گواردیولا - که امشب هم دوباره آن را تکرار کردند - این است که آنها شیوه بازی خود را بر رقیب دیکته می کنند. بارسا به طور باور نکردنی در 247 بازی انجام شده زیر نظر گواردیولا یک بار هم از لحاظ مالکیت توپ بازنده نبوده است. حتی اتلتیک بیلبائو - که خاطرات بسیاری از آن تیم بی نظیر دهه ی 80 را زنده می کند - نیز در طی این سال ها نتوانست توپ را از بارسا دور کند. نکته قابل توجه دیگر این است که بارسا در این 4 سال تنها در 19 بازی رسمی شکست خورده است.

گواردیولا حتی در یک بازی از 15 بازی که در این 4 سال مقابل بیلبائو انجام داده، شکست نخورده است؛ او همیشه بر اصل خود پایدار بوده است. او هیچ گاه ایمان خود را به بازیکنانی که از دسته سه به لیگ قهرمانان آمدند، از دست نداد. به طور مثال پدرو و بوسکتس که هردو از ابتدای بازی حضور داشتند و اجرای برجسته ای ارائه دادند؛ او همیشه از پینتو در جام حذفی استفاده کرده است؛ ژاوی و اینیستا نمونه های بسیار خوبی برای بازیکنانی هستند که خون بارسا در رگ های آنان جاری است و مسی که موفق به کسب سه توپ طلا زیر نظر گواردیولا شده است، ستاره درخشان تیم به حساب می آید و کسی است که موفق شد فصل را با 73 گل به پایان رساند.

بارسا در 30 دقیقه از این فوتبال فانتزی مانند بازی در موناکو و یا یوکوهاما، یک بار دیگر با بازی کاملش حیرت جهان را بر انگیخت. آنها با وجود عدم حضور سه تن از بهترین مدافعان (آبیدال، پویول و آلوز)، قادر به وحشت انداختن اتلتیک بودند. بار تاریخ بر شانه های جوان آنان مسئولیت بسیاری برایشان به همراه دارد. این سرسختی با ژاوی که 20 افتخار مختلف را به همراه دارد، متناسب است.

در پایان دوران گواردیولا، پایان فصلی که در آن باشگاه 4 یادبود دیگر به لیست افتخاراتش افزود، سرانجام بیست و ششمین عنوان جام حذفی اسپانیا از آن بارسا شد. حتی تا این جای کار نیز قضاوت در مورد این که این تیم سزاوار کسب عنوان های بیشتر بوده یا نه سخت است؛ به خصوص با وجود این حقیقت که آن ها تنها در 4 بازی شکست خورده اند. همانطور که بر روی لباسی که آن ها تمام روز به تن می کردند نوشته شده، ما برای هدفی بازی می کنیم که پایانی نمی شناسد. پپ در حال رفتن است، اما تیتو حتی در سفر نیز او را همراهی می کند. یک دوره تمام شده است، اما این چرخه برای بهترین تیم جهان ادامه خواهد یافت. متشکریم پپ.

/ 2 نظر / 14 بازدید
NILO

نام كالا : آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی محتوا:11DVD بااستفاده از این مجموعه بی نظیر دیگر شما خودتان طراح لباسهای خود باشید.این مجموعه بی نظیر با کیفیتی عالی تهیه شده که در آن سرشار از نکات آموزشی میباشد که توسط مدرس صدا و سیما،خانم عمرانی آموزش داده میشود.این مجموعه برای کلیه دوستان علاقمند به هنر خیاطی،در هر سطحی که باشند قابل استفاده وبسیار مفیدمیباشد.

NILO

نام كالا : آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی محتوا:11DVD بااستفاده از این مجموعه بی نظیر دیگر شما خودتان طراح لباسهای خود باشید.این مجموعه بی نظیر با کیفیتی عالی تهیه شده که در آن سرشار از نکات آموزشی میباشد که توسط مدرس صدا و سیما،خانم عمرانی آموزش داده میشود.این مجموعه برای کلیه دوستان علاقمند به هنر خیاطی،در هر سطحی که باشند قابل استفاده وبسیار مفیدمیباشد.