فینال برنابئو تکرار خواهد شد.

بارسا در مرحله بعدی جام حذفی به مصاف بتیس خواهد رفت و به نوعی فینال 1997 در سانتیاگو برنابئو تکرار خواهد شد. این دو تیم بعد از آن سال در جام حذفی هرگز به مصاف هم نرفتند.

28 ژوئن سال 1997، شبی بود که بارسا در سانتیاگو برنابئو برای 23مین بار قهرمان جام حذفی شد. در آن شب با گلهای فیگو (2) و پیزی و تحت مربیگری بابی رابسون در حالیکه گواردیولا پیراهن شماره 4 را به تن کرده بود، سومین قهرمانی بارسا در طول یک فصل رقم می خورد. بارسا از این پیروزی و کسب قهرمانی بسیار لذت برد و در مادرید سرود شادی سر داد.

Open in new window


مسابقات دو تیم

این دو تیم تاکنون 7 بار در جام حذفی به مصاف یکدیگر رفته اند، که بارسا تا کنون 4 بار به پیروزی رسیده و سه بازی هم به نفع بتیس به پایان رسیده است. سال 1994 بتیس به عنوان یک تیم دسته دومی مانع از صعود تیم رویایی بارسا به مرحله یک چهارم نهایی شد، و بدین ترتیب شوک بزرگی به تیم وارد کرد. اما در فصل 1958/59 این بارسا بود که تحت مربیگری هلنیو هررآ در یک بازی تاریخی با نتیجه 0-6 رقیب خود را از پیش رو برداشت.

بازی کلاسیک

آخرین باری که دو تیم به مصاف هم رفتند به بازیهای لالیگا در فصل 2008/09 برمی گردد. بارسا در آن فصل در نیوکمپ در یک رقابت نفس گیر با نتیجه 2-3 بر حریف پیروز گشت و بازی برگشت آنها در آندولس بدون گل به پایان رسید. اما بارسلونا در آن فصل قهرمان لالیگا شد و بتیس به دسته پایین تر سقوط کرد.

/ 0 نظر / 7 بازدید