پادشاه جام ها، صدرنشین اروپا.

بارسلونا منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: سمیرا محمدی / FCBarcelona.ir


با پیروزی در بازی شب گذشته و کسب جامی دیگر، تعداد این قهرمانی ها به عدد 26 رسید، که بارسا را در اروپا نیز صدر نشین کرده است. سایر تیم ها در این رده بندی عبارتند از: بنفیکا با 24، آژاکس با 18 و بایرن مونیخ با 15 قهرمانی.

برد 3-0 بارسا در برابر اتلتیک به این معنی است که آنها صاحب 26 امین عنوان قهرمانی جام حذفی خود شده اند. بارسا با این پیروزی جایگاهش را به عنوان تیمی با بیشترین عنوان جام حذفی، بالاتر از بنفیکا، تحکیم بخشید.آبی اناری ها 13 مه 2009، با شکست دادن اتلتیک در فینال مستایا، تیم پرتغالی را پشت سر گذاشتند.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


رده بندی

در این فصل که بارسا بار دیگر جام حذفی را از آن خود کرد، بنفیکا در دور یک هشتم نهایی بازی اش را به ماریتیمو واگذار کرد. همین باعث شد که آبی اناری ها، بالاتر از عقاب ها در رده بندی قرار بگیرند. بنفیکا دومین تیم این رده بندی با 24 قهرمانی است و آژاکس که با داشتن 18 عنوان در کارنامه جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است، در دور یک هشتم نهایی به تیم AZ باخت. تیم چهارم این جدول بایرن مونیخی است که با از دست دادن بازی فینال در برابر بورسیا دورتموند، از کسب این جام باز ماند و به همان 15 عنوان قناعت کرد. سایر رتبه های جدول با نام منچستر یونایتد(11)، المپیک مارسی(10)، یوونتوس و رم با 9 قهرمانی پر شده است.

جام حذفی انگلیس، با سابقه ترین تورنمنت

جام حذفی انگلستان که از سال 1872 شروع به کار کرده است، قدیمی ترین تورنمنت فوتبالی دنیاست. اولین قهرمانی را در این جام، تیم واندررز- دانش آموزان سابق مدرسه لندنی- کسب کردند. در 7 تورنمنت اولیه این جام، واندررز برنده 5 تای آنها بود. قهرمان اخیر این جام، چلسی لقب گرفت. در حالی که منچستر یونایتد با 11 عنوان و آرسنال با 10 عنوان، صدرنشین ها را تشکیل می دهند.

جام حذفی اسپانیا، که از سال 1902 آغاز شده است، با سابقه ترین رویداد فوتبالی اسپانیاست. اتلتیک بیلبائو، اولین فاتح این جام بود و اکنون نیز با کسب 23 عنوان قهرمانی، پس از بارسلونا قرار دارد. آبی اناری ها نیز با کسب 26 جام، بالاتر از هر تیم اروپایی دیگر در قهرمانی این تورنمنت جای گرفته اند.

/ 0 نظر / 8 بازدید