اینیستا: «اتلتیک، حریف سختی برای ما خواهد بود».

مصاحبهمنبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: سمیرا محمدی / FCBarcelona.ir


هافبک ملی پوش اسپانیایی، بازی فینال این جمعه را «کاملا نزدیک» قلمداد می کند و معتقد است «باید مسابقه را کاملا عاقلانه دنبال کنیم تا بتوانیم بر تیم مقاوم بیلبائو غلبه کنیم».

آندرس اینیستا صراحتا بیان کرد که تیم برای حضور در یک فینال دیگر آماده است تا این فصل را نیز با موفقیت به پایان برد و ضمنا در مورد کیفیت تیم حریف در تمامی نقاط زمین هشدار داد.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


اینیستا ضمن تاکید بر شدت بازی اتلتیک و تاکتیک هایی که مربی در زمین به اجرا در می آورد، تجربه دو بازی که پیش از این در این فصل انجام داده بودند را اینگونه بیان کرد: «آنها کاملا مقاوم اند. جمعه، فینال نزدیکی را شاهد خواهیم بود؛ آنها بازی را برای ما سخت خواهند کرد، اما در مقابل ما نیز باید از هوش و تمام توان خود بهره ببریم و با تصمیم گیری های سریع در زمین، با آنها مقابله کنیم».

هم تیمی های غایب

اینیستا به عدم حضور چندتن از بازیکنانشان در این مسابقه اشاره کرد و گفت: «چاره ای نیست؛ ما با افرادی که اکنون حاضر هستند، بازی خواهیم کرد و تلاش می کنیم عدم حضور آنان در زمین حس نشود». ضمنا از او سوال شد که در صورت پیروزی، جام را به چه کسی تقدیم خواهند کرد. او نیز بلافاصله پاسخ داد: «برای تمام کسانی که نتوانستند در این روز خاص ما را همراهی کنند». او خاطره فینال 2009، که به دلیل مصدومیت آن را از دست داده بود، یادآوری کرد و گفت: «همان حادثه انگیزه فراوانی به من بخشیده است و برای حضور در این بازی بسیار هیجان زده هستم».

مسئله دیگری که در حاشیه انجام این بازی وجود دارد این است که رئیس انجمن خود مختار مادرید اعلام کرده است، در صورتی که تماشاگران هر دو تیم به سرود ملی اسپانیا در ابتدای بازی احترام نگذارند، مسابقه بدون تماشاگر و پشت درهای بسته انجام خواهد گرفت. اینیستا در این باره می گوید: «این مسئله هیچ ارتباطی به فوتبال ندارد. احترام مهمترین چیز است، اما باید توجه داشت که هواداران مختارند باتوجه به آنچه می بینند، بهترین رفتار را داشته باشند. نباید فراموش کنیم که ما برای تماشای یک بازی فوتبال خواهیم رفت. بسیاری از مسائل هستند که باید با روشی متفاوت انجام گیرند، اما فکر نمی کنم صحبت در این مورد، یک یا دو روز پیش از بازی، مشکلی را حل کند. ما فقط به دنبال دیدن یک مسابقه جذاب و سرگرم کننده هستیم».

ما به دنبال این قهرمانی هستیم

گواردیولا در فینال روز جمعه، که یادآور فینال 2009 است، در آخرین بازی خود در مسند مربیگری بارسا قرار دارد و اینیستا خاطر نشان می کند: «این دو بازی در دو موقعیت کاملا متفاوت صورت می گیرند؛ مسابقه ابتدایی، اولین فینال ما تحت مربیگری او بود و میدان پیش رو، آخرین بازی اوست. در فصلی که نتوانستیم در لالیگا و لیگ قهرمانان عنوانی کسب کنیم، بسیار مشتاق پیروزی در این جام هستیم. برای تحقق این خواسته نیز باید بازی فوق العاده ای را از خود به نمایش بگذاریم».

اینیستا در باب انتصاب تیتو ویلانووا می گوید: «در این زمان، بازیکنان بیش تر از هر زمانی بر این باورند که مثل گذشته می توانند به کسب موفقیت های خود ادامه دهند. تیتو ویلانووا به خوبی از شرایط حاضر آگاه است و ما در همان مسیر قبلی به راه خود ادامه خواهیم داد. همه به خوبی کار خواهند کرد و باید منتظر بود و دید که اتفاقات چگونه رقم خواهند خورد».

مهمترین نکته، آمادگی 100% ویاست

باتوجه به اعلام عدم حضور داوید ویا در مسابقات یورو، به دلیل آسیب دیدگی که در دسامبر گذشته گریبان گیر او شد، هم تیمی اش از این اتفاق اظهار تاسف کرد و گفت: «مهم این است که او بسیار تلاش کرده است تا به بهترین فرم خود دست پیدا کند و بار دیگر گلزنی خود را از سر بگیرد و به آنچه در انتظار اوست، برسد».

/ 1 نظر / 9 بازدید
امین و مهشید و ...

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] سلام دوست عزیز اومدم که دعوتت کنم به وبلاگ شخصی ما سه تا ... امین و مهشید و خدا 12 اردیبهشت 91 افتتاح شد وبلاگمون همه حرفای ما اینجا نوشته میشه ، وبلاگی که هدفش تجربه لحظات امید و آرامشه حرفایی کاملا متفاوت و نو ... امیدواریم روزهای قشنگی رو در کنار شما بسازیم حضور شما رو صمیمانه خوش آمد میگیم www.ma3ta.com