اتلتیک 0-3 بارسلونا: نمایش قهرمانان.

گزارش بازیمنبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: مارال مجید زاده / FCBarcelona.ir


بارسلونا بعد از یک نیمه اول عالی که با گلهای پدرو (2) و مسی در 25 دقیقه اول سپری شد، فاتح جام حذفی اسپانیا شد.

ویسنته کالدرون محلی برای نمایش آخرین شاهکار جوزپ گواردیولا و تیم فوق العاده اش بود. بارسلونا بعد از یک بعد از ظهر فوق العاده با دو گل پدرو و یک گل مسی در دقایق ابتدایی، برای بیست و ششمین بار قهرمان جام حذفی شد. بعد از این نتیجه تنها کاری که بازیکنان بارسا باید انجام می دادند، سپری کردن دقایق بعدی با مهارت های حیرت انگیز خودشان در پاسکاری، جاگیری و کنترل توپ بود. بعد از پایان همه اینها، چهاردهمین جام برای گواردیولا و شاگردانش بدست آمده بود.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


بعد از سریعترین 3گل به ثمر رسیده در فینال جام حذفی اسپانیا، بارسلونا کاملا شایسته دریافت چهارمین جام خود در این فصل، به همراه سوپرکاپ اسپانیا و اروپا و جام باشگاه های جهان بود.

شروع عالی

تنها 25 ثانیه از بازی گذشته بود که مسی یک شوت فوق العاده به سمت دروازه فرستاد و اولین فرصت گلزنی با برخورد توپ به تیرک دروازه از بین رفت. 2 دقیقه بعد، پدرو اشتباه مدافعین رقیب را تبدیل به یک فضای مناسب برای حمله کرد و با پای چپ شوتی روانه دروازه کرد و گورکا با پرش به جهت نادرست به توپ نرسید. یک شروع طوفانی اتلتیک بیلبائو را در یک شوک قرار داد و بدتر از آن تاکتیک اشتباهی بود که تیم رقیب انتخاب کرده بودند. تاکتیک یارگیری نفر به نفر به بارسلونا فضای لازم را داد و کاتالان ها بیشترین استفاده را از این فرصت به دست آمده کردند.

بعد از 25 دقیقه؛ 3-0

بعد از یک ربع دیگر مسی یک شوت دیگر به سمت دروازه زد و گورکا ایرایزوز یک بار دیگر دروازه را نجات داد. مرد آرژانتینی یک موقعیت دیگر درست 5 دقیقه بعد، با پاس فوق العاده اینیستا داشت؛ مسی به زیبایی کار را تمام کرد و بارسا 2-0 پیش افتاد. بارسا همچنان حمله را روی دروازه اتلتیک ادامه داد و بعد از دقیقه 25، ایرایزوز توپ را از دروازه برای سومین بار بیرون آورد؛ پدرو با یک اعتماد به نفس بالا دوباره توپ را به سمت دروازه شوت کرد و اینبار توپ درون چهارچوب بود. در حالیکه هنوز کمتر از یک سوم بازی گذشته بود، کاملا مشخص بود که قهرمان چه کسی خواهد بود؛ حتی ماسکرانو هم یک شوت به سمت دروازه از نیمه زمین داشت.

قهرمانان

برای بقیه نیمه اول و بیشتر نیمه دوم، بارسا در حال استراحت و انجام کارهای رضایت بخش بود. کاملا با آرامش با بازی اینیستا در میانه، نظم شاعرانه فوتبالی گواردیولا اجرا می شد. مسی به دنبال یکی از فرارهای سریع خود که ما هیچوقت از ستایش و تحسین آن خسته نمی شویم، کاملا نزدیک به آن بود که گل چهارم را برای بارسا به ثمر برساند. بیلبائو با حرکتهای سوسااتا و دی مارکوس به سمت جلو توانست دو موقعیت روی دروازه بارسا ایجاد کند، اما هر دو موقعیت با بی دقتی آرتنتچه و ایبای به هدر رفت.

بازی مدتها قبل از سوت پایان تمام شده بود. بارسلونا تقریبا در تمام نیمه دوم هیچ فشاری متحمل نشد و این هدیه خداحافظی رویایی برای گواردیولا بود. گواردیولا باشگاه را بعد از بدست آوردن 14 جام از 19 جام ممکن ترک می کند. ما از این عملکرد برای 4 سال لذت بردیم، اما چیزی که ما امشب در ویسنته کالدرون مشاهده کردیم، نسخه فشرده جادوی این 4 سال بود؛ جادویی که ما هیچ وقت فراموش نمی کنیم.

/ 0 نظر / 6 بازدید