جزئیات بازی مرحله یک چهارم نهایی

پیروزی برابر اتلتیک بیلبائو و راهیابی به جمع 8 تیم پایانی کوپا دل ری به لطف گلزنی آبیدال که اولین گل او برای آبی و اناری پوشان محسوب می شد دربرگیرنده جزئیات زیر نیز می باشد:

در بازی چهارشنبه، جوزپ گواردیولا برای دهمین بار به عنوان مربی مقابل اتلتیک بیلبائو قرار گرفت. گواردیولا در طول مربیگری خود برای بارسا بیشتر از سایر تیمها مقابل اتلتیک بیلبائو قرار گرفته است و بسیار خوب هم از این تیم امتیاز گرفته است. در این 10 بازی، بارسا 7 پیروزی و سه تساوی کسب کرده است.

Open in new window


این بازی، 150مین حضور جوزپ گواردیولا بر نیمکت مربیگری بارسا محسوب می شد که از این تعداد حضور، 109 پیروزی و 28 مساوی، 13 شکست، 376 گل زده و 112 گل خورده برای بارسا رقم خورده است. گواردیولا از این حیث با رکورد فرناندو دوسیک، مربی افسانه ای دهه 1950 بارسا برابری می کند. بدین ترتیب گواردیولا در از نظر تعداد بازیهایی که هدایت بارسا را بر عهده داشته است در جایگاه ششم و پس از کرایف (430)، رایکارد (273)، مایکز (264)، ون گال (200) و ونابلس (169) قرار می گیرد.

هم اکنون ژاوی هرناندز رسما پیراهن 550 بار بازی باشگاه را بر تن کرده است؛ این رکورد، بالاترین رکورد بازی برای بارسا محسوب می شود و او میگلی را که قبل در بردارنده این عنوان بود پشت سر گذاشته است. او در این مسابقه در دقیقه 77 از زمین بازی خارج شد و حتی سان مامس نیز به خاطر این رکورد برای او فریاد شادی سرداد.

ابراهیم آفلای، خرید جدید بارسا، نیز در این مسابقه، اولین بازی خود را برای بارسا انجام داد؛ او در دقیقه 90 در حالیکه بارسا در خانه حریف به نتیجه تساوی بسنده کرده بود، جانشین داوید ویا شد.

گل آبیدال در این بازی سومین گل او او در تمام دوران فوتبال حرفه ای اش محسوب به شمار می آید. دو گل دیگر او در زمان حضورش در المپیک لیون به ثمر رسیده است و در بازیهای لیگ نیز هنوز برای بارسا گلزنی نکرده است. او در جام حذفی مقابل لیل هم گلزنی کرده و همچنین در 17 ژانویه 2007 در نیمه نهایی جام حذفی مقابل لی مانس یک گل به ثمر رسانده است. آبیدال در رده ملی نیز در فینال جام جهانی 2006 مقابل ایتالیا از روی ضربه پنالتی موفق به گلزنی شد که نهایتا فرانسه این بازی را به ایتالیا واگذار کرد.

بارسا برای 25مین بار متوالی بدون باخت بازی را به پایان رساند و بدیدن ترتیب رکورد سال 2005/06 آنها شکسته شد. بارسا اگر فقط 2 بازی دیگر بدون شکست انجام دهد به رکورد شگفت انگیز 27 بازی بدون باخت 74- 1973 دست خواهد یافت.

کیتا، آدریانو و آلوز در بازی شب گذشته خوان کاپاروس، دوست قدیمی خود در سویا را ملاقات کردند. این سه بازیکن بارسا در زمان حضورشان در سویا زیر نظر او کار کرده بودند.

در این بازی برای سومین بار متوالی، تیم جوزپ گواردیولا نیمه اول را با نتیجه 0-0 به پایان رساند. دیدار رفت جام حذفی برابر اتلتیک بیلبائو و همچنین بازی یکشنبه گذشته بارسا مقابل لوانته در لالیگا که نهایتا با نتیجه 1-2 به نفع اناری پوشان به پایان رسید نیز تا پایان نیمه اول گلی در بر نداشت. اگر چه بارسا در چند بازی اخیر آمار گلزنی خوبی نداشته ولی هنوز در لالیگا در صدر جدول قرار دارد و به مرحله یک چهارم پایانی جام حذفی نیز راه یافته است.

هفتمین صعود به مرحله یک چهارم پایانی در طول 10 سال اخیر

بارسا در فصل 2011-2010 در ادامه دهه گذشته در بازیهای جام حذفی روند مطلوبی را دنبال می کند. آنها برای هشتمین بار در طول ده سال اخیر به مرحله یک چهارم رقابت های جام حذفی صعود کرده اند. اما تنها باری که آنها موفق شدند با شکست بیلبائو جام قهرمانی را بالای سر ببرند مربوط به فصل 2008/09 می باشد.

/ 1 نظر / 8 بازدید
behoo

بسياري از ما به مشاهده ي عكس هاي زيبا و بروز و متنوع و با کیفیت علاقه منديم و براي يافتن انها جستجو مي كنيم ما هم در ماههاي اخير به اين كار پرداختيم و بيست و يك هزار عكس در موارد جهان گردي چشم انداز هاي طبيعت مردم جهان و... جمع آوري كرديم اگر شما هم در جستجوي مجموعه عكس براي استفاده شخصي يا قشنگ تر كردن وبلاگ هستيد به ما سر بزنين [گل][لبخند] http://behoo.atwebpages.com : سايت گالري عكس‌‌