رکورد شکنان آبی و اناری!

تیم فوتبال بارسلونا در بازی هفته 22 لالیگا نیز پیروز میدان بود تا 16 برد پیاپی را برای اولین بار در تاریخ لالیگا ثبت کند. این پیروزی به لطف بازی خوبی و منسجم تیمی و دهمین هت تریک مسی - که تحسین مربی اتلتیکو را نیز برانگیخت - به دست آمد. همچنین این اولین مرتبه از فصل 1999/2000 بود که بارسا در هر دو بازی لیگ مقابل اتلتیکو، پیروز میدان است.

با پیروزی امشب آبی و اناری ها، رکورد 15 برد پیاپی رئال مادرید، دیگر دست نیافتنی به نظر نمی رسد. این دهمین مرتبه بود که برترین بازیکن دنیا، حداقل 3 گل برای تیم خود به ثمر می رساند.در ادامه می توانید بخشی از سخنان این رکورد شکنان را بخوانید.

مسی

پس از بازی، از مسی که در دقایق 17، 28 و 70 گلزنی کرده بود، متواضعانه به خبرنگاران گفت: «بسیار خوشحال هستم! اتلتیکو همیشه تیم سختی بوده است. مادرید به جنگیدن ادامه می دهد و ما باید به بردن ادامه دهیم.»

زمانی که از وی در مورد جام حذفی سوال شد، ستاره بازی توضیح داد: «فینال جام؟ هر اتفاقی ممکن است بیفتد؛ این نیز یک بازی است، بنابرین شرایط اهمیت چندانی ندارد.»

ژاوی و اینیستا

اما راز موفقیت های پیاپی بارسا - که البته رازی پنهان نیست! - بازی تیمی آنهاست. دو نفر از محورهای اصلی این بازی تیمی، دوگانه ژاوی و اینیستا هستند.

ژاوی در رابطه با بازی عقیده دارد: «ما خوب بازی می کنیم و می بریم؛ احساس این فصل عالی است! همه چیز خوب پیش می رود.» وی در رابطه با ستاره هم تیمی خود گفت: «مسی؟ او بهترین بازیکن جهان است! این پسر حد و مرزی ندارد.»

یار همیشگی ژاوی، اینیستا نیز اظهار داشت: «بله! 16 برد پیاپی زیاد است و امتیازات زیادی نیز دارد؛ ما امیدواریم که به این شیوه ادامه دهیم.» اینیستا نیز مسی را از یاد نبرد: «مسی از حدود این دنیا خارج است؛ ما تنها می توانیم امیدوار باشیم که او به این روال ادامه دهد.»

آندرس اینیستا همچنین در فاصله ای اندک از بازی، بر روی صفحه رسمی خود نوشت: «پیروزی جدید و رکورد 16 برد پیاپی! ما باید به تلاش ادامه دهیم؛ هنوز بخش زیادی از فصل باقی مانده است.» وی همچنین هواداران خود را از «آغوش» خود بی نصیب نگذاشت.

مربی

مربی پس از بازی به بازیکنان بابت کسب «48 امتیاز از 48 امتیاز ممکن» تبریک گفت؛ با این حال بازی را بی خطا نمی دانست و تاکید کرد: «اگر همانند برخی از دقایق امشب بازی کنیم، ممکن است مادرید در فینال پیروز شود!»

شاید این اولین مرتبه بود که پپ گواردیولا، به طور علنی مسی را ستاره تیم خود معرفی می کرد: «بدون مسی، این تیم چیزی که هست نمی بود؛ به خاطر اوست که ما می توانیم این چنین ساده پیروز شویم؛ همه تیم های بزرگ در تاریخ بازیکنی متفاوت داشته اند و مسی برای ما این نقش را ایفا می کند.»

البته گواردیولا توضیح داد: «ما بدون مسی نیز می توانیم ببریم؛ می توانستیم نتیجه خوب بگیریم، اما استحکام کنونی را نمی داشتیم. تیم بسیار مهم است؛ اما این تیم می داند که مسی نیز بسیار مهم است!»

سانچز فلورس

مربی اتلتیکو مادرید نیز در این بازی تحت تاثیر مسی قرار گرفته بود؛ وی اظهار داشت: «او شماره 1 است و این دلیلی دارد. بهترین حرکت او، حرکتی دفاعی بود.»

وی در ادامه گفت: «هرگز بازیکنی همچون مسی ندیده ام.»

/ 0 نظر / 8 بازدید