ویا: «بازی سختی خواهد بود.»

داوید ویا شک ندارد که بازی روبه رو شدن با آلمریا در نیمه نهایی جام حذفی، رقابت آسانی نخواهد بود و به نظر وی پیروزی مشهور 0-8 در لیگ، به دیدار های اخیر مربوط نمی شود.

ویا دوشنبه در سیوتات اسپورتیووا گفت: «بازی سختی خواهد بود، ما به هیچ وجه به آن پیروزی 0-8 در لیگ فکر نمی کنیم.» او می داند آلمریا «تیمی با مربی متفاوت است. این بسیار سخت خواهد بود، چون که آنها در این باره مانند ما، بسیار مشتاق هستند؛ به خصوص با توجه به اینکه آنها تا کنون در این مسابقات باختی نداشتند.»

Open in new window


ایمان طرفداران

از او درباره اینکه در یک بازی وسط هفته در ساعت 22:00 که در نیوکمپ برگزار می شود، انتظار چه جوی خواهد رفت، سوال شد و این مهاجم پاسخ داد: «من یکسال است که این جا هستم و از طرفداران خواهش می کنم همان رفتاری را بکنند که تا کنون می کرده اند. آنها همیشه از تیم طرفداری می کنند و هیجان زده هستند. هیچ نیازی نیست که از آنها چیزی درخواست کنیم، ما می دانیم که آنها به ورزشگاه می آیند؛ بنابرین بدیهی است که ما باید تلاش خود را بکنیم تا برنده بازی نیمه نهایی شویم.»

خوشحال از عملکرد

در سطح شخصی، ویا خوشحال است که می تواند هم از نظر «گلزنی و هم فوتبال» توقعات تیم را برآورده کند: «بارسا توقعات فراوانی دارد؛ هنگامی که مربی، بازیکن ها، طرفداران و باشگاه خوشنود هستند، نیازی نیست که سوالی پرسیده شود... من اکنون سیستم بازی تیم را بهتر درک می کنم. سرعت بازیمان که آن را بدون توقف نگاه می دارد، بسیار مهم است و هم چنین هنگامی که بارسا صاحب توپ نیست، من پایین جناحین دفاع می کنم و کم کم در این مراحل پیشرفت می کنم.»

درباره گل ها نگران نیست

جوزپ گواردیولا همیشه تاکید می کند که بازی ترکیبی بارسا واقعا از هنگامی که ویا به بارسا آمده، پیشرفت کرده است. «چیزهایی که به شما گفته، همان چیز هایی است که معمولا به خودم می گوید. به همین دلیل است که برای من مهم نیست گل بزنم یا نه؛ او می داند که ما کار مهمی را انجام می دهیم. او همیشه می گوید بهترین چیز برای تیم این است که گل بزند و اینکه این نیزا تیم، وابسته به گل گروه است.»

تمدید قرارداد گواردیولا

او درباره گواردیولا اضافه کرد که «او به ایده های خودش ایمان دارد... او بارسای کنونی را که از 10 عنوان ممکن، 8 تا را برنده شده است؛ ساخته است. مردم از او می خواهند که قراردادش را تمدید کند؛ اما این مساله بین او و باشگاه است. تعداد اندکی از مردم هستند که بارسا را به اندازه مربی دوست دارند. ما باید آرامش خود را حفظ کنیم، هر کسی که عاشق بارسا است، دوست دارد او نیز قراردادش را هر چه زودتر تمدید کند. او تا پایان سال قرارداد دارد و من مطمئنم که همه چیز به خوبی پیش می رود.»

فقط به خودشان فکر می کنند.

طبعا مقایسه هایی با رئال مادرید انجام می گیرد، اما بازیکنان بارسا معتقدند «ما نباید زیاد به رقیبمان فکر کنیم... تمام بازی ها که انجام می دهیم، در چنگ خودمان است و ما از مکان خود در این مقطع فصل راضی هستیم، هم به خاطر اینکه گونه بازی می کنیم و هم به دلیل نتایجی که می گیریم.»

امتیازات زیادی باقی مانده است.

بارسلونا 4 امتیاز از مادرید پیش است، اما ویا فکر می کند «اختلاف زیادی نیست... ما می دانیم که آنها به ما نزدیک هستند، امتیازات زیادی باقی مانده که برای آن بازی کنیم. ما به امتیازات زیادی نیاز داریم تا قهرمان لیگ شویم؛ چراکه مادرید نیز همین کار را می کند. مسابقات زیادی باقی مانده است و ما باید با هر کدام در زمان خود روبرو شویم.»

آوازه نام ها

از ویا درباره تعدادی از همبازیانش پرسیده شد، یکی از آنها بویان بود. «من چه چیزی می توانم درباره او بگویم! ما نباید این قدر درباره او عجله کنیم. او تنها بیست سال دارد و با اینکه چندان مجال گلزنی نمیابد، عملکرد خوبی را از خود به جای می گذارد. روزی کسانی که این لیگ را دنبال می کنند از اینکه بویان گل های زیادی خواهد زد، خسته خواهند شد. ما باید صبور باشیم، چون او استعداد فراوانی دارد.»

او درباره پدرو گفت: «عملکرد او باورنکردنی بوده است، او آشکارا آینده فوق العاده ای خواهد داشت. امسال او به خودش آمده است و گل های باورنگردنی می زند.»

خوشحال برای اینیستا

آندرس اینیستا فصل فوق العاده ای را تاکنون داشته است. داوید ویا نیز ازینکه او خوشحال است، لذت می برد: « ما همگی از حضور او لذت می بریم؛ نه به دلیل این که چگونه بازی می کند بلکه به خاطر اینکه او خوشحال و سلامت است و از خودش لذت می برد. او در بهترین حال به سر می برد. ما همگی برای او خوشحال هستیم چونکه سال قبل از مصدومیت های بسیاری رنج می برد؛ ولی اکنون کاملا از زندگی لذت می برد.»

/ 1 نظر / 5 بازدید
عرفان

با سلام امروزه هر وبلاگ نويس به دنبال افزايش تعداد بازديد کنندگان وبلاگ خود است که يکي از اين راهها که هم هزينه کمتري دارد طراحي يک لوگو يا بنر تيليغاتي مناسب جهت وب خود است يا اگر دنبال آرم يا لوگو تجاري جهت وب يا شرکت خود هستيد فقط کافيست وارد وب من شويد از دیگر امکانات وب من طراحی هدر طراحی کارت ویزیت ایجاد تغییرات در قالب وبلاگ و... با هزینه باور نکردنی www.logo-erfan.tk منتظر حضور شما هستم