شبی فوق العاده برای آبیدال

اریک آبیدال هرگز 5 ژانویه 2011، شبی که اولین گل خود را برای بارسا به ثمر رساند، را فراموش نمی کند. او با این گل موجب صعود بارسا به مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری شد.

گل ناگهانی دقیقه 75 آبیدال به این معنا بود که بازی به وقت های اضافه کشیده نخواهد شد. او بعد از به ثمر رساندن اولین گل خود برای بارسا، در طول زمان 135 حضور خود تیم، گفت: «من برای گل و برای کیفیت بازی خوشحالم. این گل مهمی بود.»

Open in new window


تقدیم به هواداران خود در فیس بوک

آبیدال در ادامه گفت: «این گلی بود که بسیاری از هواداران منتظر آن بودند. من این گل را به هوادارانم در فیس بوک و به خانواده ام تقدیم کردم. تا کنون در فرانسه گلزنی کرده بودم، ولی در اینجا گلی به ثمر نرسانده بودم.» او که دیشب تا قبل از حضور اینیستا در زمین به عنوان مدافع مرکزی ایفای نقش می کرد، گفت: «من آنچه را که می توانستم برای کمک به تمی انجام دادم. هر جایی که بازی داشته باشیم، من اعتماد به نفس خوبی دارم؛ به خصوص اگر در مرکز دفاع به بازی بپردازم.»

گارد افتخار

پپ گواردیولا اظهار کرد که آنها آبیدال را در رختکن تشویق کرده اند: «ما به او افتخار می کنیم، چراکه آبیدال مستحق آن است. حتی می خواستیم او را به بالا پرتاب کنیم ولی سقف بیش از حد کوتاه بود.» مربی اضافه کرد که مرد فرانسوی قبل از به ثمر رساندن گل مشهورش نیز شب فوق العاده ای داشته است.

سومین گل به عنوان بازیکن حرفه ای

این تنها سومین گل آبیدال به عنوان بازیکن حرفه ای بوده است. اولین گل وی در المپیک لیون به ثمر رسیده است. او همچنین در لیگ فرانسه مقابل لیل گلزنی کرده است. در 17 ژانویه 2007 مقابل له مانس در نیمه نهایی جام حذفی به گل رسیده است. آبیدال همچنین در جام جهانی 2006، یکی از ضربات پنالتی آخر مقابل ایتالیا را به ثمر رسانده است که فرانسه در نهایت از ایتالیا شکست خورد.

ژاوی: «آنجا زمین دشواری است.»

ژاوی شخصیت دیگر دیدار در سن مامس بود که با 550 بازی، رکورد دار بیشترین حضور در اف سی بارسلونا است. حتی هواداران خانگی بیلبائو به احترام ژاوی ایستادند و او نیز در پاسخ گفت: «این هواداران همیشه به خوبی با من رفتار می کردند.» از نظر ژاوی بازی بسیار دشواری بود ولی در نهایت این سبک بارسلونا بود که توانست پیروزی از میدان خارج شود.

تساوی آرسنال (0-0)

آرسنال، حریف بارسا در لیگ قهرمانان نیز دیشب در دیداری از سری رقابت های لیگ جزیره مقابل منچستر سیتی که در ورزشگاه امارات برگزار می شد به نتیجه تساوی دست یافت. توپچی ها در مقابل حریف تدافعی قرار داشتند و در نهایت هر دو تیم بازی را با 10 بازیکن به پایان رساندند؛ چراکه سانیا و زابالتا هر دو با دریافت کارت قرمز از زمین اخراج شدند. این تساوی به این معنا است که آرسنال اکنون با اختلاف دو امتیاز نسبت به منچستر یونایتد صدر نشین که 2-1 مقابل استوک سیتی به پیروزی رسید، در مکان دوم جدول قرار دارد.

/ 0 نظر / 6 بازدید