گواردیولا: «دلیلی ندارد که در ژانویه به کسب 3 عنوان قهرمانی بیاندیشیم.»

گواردیولا دو روز بعد از افزایش اختلاف امتیاز تیم با رئال مادرید در صدر جدول و یک روز قبل از دیدار آخر نیمه نهایی جام حذفی، در کنفرانس مطبوعاتی حضور یافت. او هنوز درباره آلمریا و سفید پوشان نگران است.

پپ گواردیولا این مسئله را روشن کرد که لیگ به تنهایی اهمیتی ندارد؛ اما درباره پیروزی تیم و لغزش مادرید مقابل اوساسونا و اختلاف 7 امتیازی دو تیم اول جدول گفت: «اختلاف 7 امتیازی بهتر از 4 امتیاز است، همچنین اختلاف 4 امتیازی بهتر از 2 امتیاز است. ولی هنوز 51 امتیاز دیگر باقی مانده است که برای کسب آنها در رقابت باشیم. هنوز راه زیادی باقی مانده است.»

Open in new window


او هرگز اتفاقی که در گذشته افتاده است را فراموش نمی کند: «2 سال پیش، ما با اختلاف 12 امتیاز در صدر بودیم ولی بعد از آن مجبور بودیم به برنابئو برویم و 6-2 به پیروزی رسیدیم، چراکه آنها اختلاف را به 4 امتیاز رسانده بودند.»

گواردیولا به خوبی می داند که آنها تاکنون نیمی از لیگ را پشت سر گذاشته اند: «رئال مادرید پیروزی های بیشماری را برای کسب این 51 امتیاز باقی مانده خواهد داشت، در نتیجه ما نیز باید برای حفظ صدر نشینی خود تا حد امکان به پیروزی برسیم. هیچ تیمی در ژانویه قهرمان نمی شود و ما هنوز دیدار برنابئو را برای پیروزی در لیگ در پیش داریم.» این دیدار 16 آوریل و 4 روز قبل از دیدار فینال جام حذفی برگزار می شود.

هنوز یاد بتیس در ذهن ها باقی است.

گواردیولا نمی خواهد به پیروزی 5-0 مقابل آلمریا در مرحله رفت نیمه نهایی فکر کند: «ما باید این دیدار را جدی بگیریم و پیروز شویم. عاقلانه است که به مقصد بیاندیشیم؛ ما به این سفر می رویم تا با استفاده از این فرصت به فینالی دیگر راه یابیم چراکه این موفقیت بزرگی است. ما با نتیجه خوبی پیروز دیدار رفت بودیم، ولی هنوز اتفاقی که مقابل بتیس رخ داد، در یاد همه زنده است.» البته در آن دیدار، بتیس ظرف چند دقیقه توانست 2 گل خورده دیدار رفت را جبران کند.

او گفت: «ما حمله می کنیم؛ چراکه اگر لحظه ای شک داشته باشیم، آنها ما را شکست خواهند داد. بهترین راه دفاع از پیروزی 5-0 دیدار رفت، حمله کردن است.»

آوریل و می، زمان تلاش برای کسب عناوین است.

از پپ گواردیولا درباره کسب 3 عنوان قهرمانی دیگر سوال شد، ولی مربی یادآور شد که آنها تنها 21 دیدار از لیگ را پشت سر گذاشته اند و و هم اکنون در نیمه نهایی کوپا دل ری و دور دوم لیگ قهرمانان هستند: «دلیلی ندارد که در ژانویه به کسب 3 عنوان قهرمانی فکر کنیم. آوریل و می زمان تلاش برای 3 عنوان قهرمانی است.» او همچنین اضافه کرد: «کسب 3 عنوان قهرمانی تنها یک بار در 110 سال تاریخ اتفاق می افتد.»

با این حال این به این معنا نیست که گواردیولا به توانایی تیم برای دستیابی به چنین موفقیتی اعتقاد ندارد. مربی به خوبی می داند که هر چیزی در فوتبال ممکن است. در حال حاضر: «هدف همان هدف نیم فصل اول است: رقابت سالم.»

صحبت روز دوشنبه

گورادیولا درباره صحبت روز دوشنبه با بازیکنان، قبل از شروع تمرین گفت. «من به آنها گفتم که چه ببریم و چه ببازیم، این ما هستیم که این کار را انجام داده ایم. همه چیز به خودمان بستگی دارد. اگر پیروز باشیم، ما مسئول آن هستیم و اگر شکست بخوریم نیز مسئولیت همه چیز بر عهده ماست. ما همیشه به حریف خود احترام می گذاریم، اما به خوبی می دانیم در صورتی که مانند الان خوب بازی کنیم، می توانیم تیم های بسیاری را شکست دهیم.»

/ 0 نظر / 6 بازدید