«توپ طلا به یک بارسایی تعلق خواهد گرفت.»

ژاوی، اینیستا یا مسی. هر یک از این سه بازیکن می توانند به عنوان بهترین بازیکن سال انتخاب شوند؛ اما از نظر ژاوی فرقی نمی کند کدامیک برنده توپ طلا شوند، آنچه اهمیت دارد این است که یک بازیکن از بارسا این عنوان را کسب خواهد کرد و این باعث بالا رفتن اعتبار باشگاه خواهد شد.

همه چیز روز امروز در زوریخ مشخص خواهد شد و ژاوی در پاسخ به بیان احساس خود از این موضوع می گوید: «همین که هر سه بازیکن از محصولات باشگاه هستند به تنهایی یک افتخار برای باشگاه محسوب می شود. برنده این جایزه یک بازیکن از بارسا خواهد بود.» او در مورد کسب چنین افتخاری توسط خود می گوید: «این بزرگترین جایزه فردی است. قطعا کسب آن مرا هیجان زده خواهد کرد، این باعث افتخار من خواهد بود.» او همچنین می افزاید: «اما اگر موفق به کسب آن نشوم اصلا ناراحت نخواهم شد.»

Open in new window


بارسا همه چیز است.

در بازی مقابل اتلتیک بیلبائو ژاوی 550مین بازی خود را برای باشگاه انجام داد، که رکورد جدیدی برای باشگاه به شمار می آید. ژاوی در این باره می گوید: «این یک امتیاز به شمار می رود، خیلی خوشحالم که توانسته ام با پیراهن بارسا چنین افتخاری کسب کنم؛ این برای من به معنی همه چیز است. من احساس برتری می کنم و دوست دارم تمام عناوینی که باشگاه در نظر دارد را کسب کنم. دفاع از رنگ آبی و اناری بهترین چیز است، بودن در اینجا یک افتخار است.»

خاطرات

ژاوی در مورد یکی از بهترین بازیهایی که در خاطراتش ثبت شده می گوید: «بعد از 13 سال بازی کردن، انتخاب فقط یک بازی کار راحتی نیست. شاید 2-6 معروف در برنابئو یا همین 0-5 اخیر یکی از بهترین ها باشند به خاطر روشی که ما بازی کردیم، همچنین فینال لیگ قهرمانان در رم هم یکی از بهترین بازیها بود و کلا هر بازی که به کسب قهرمانی منتهی شود در خاطرات ثبت خواهد شد.»

اشتیاق، رمز موفقیت

او گفت دوست دارد در بارسا بازنشسته شود و بازی کردن در تیمی غیر از بارسا برای او غیرقابل تصور خواهد بود. او دلیل موفقیتش را اشتیاق برای انجام بهترین بازی خود توصیف می کند و همچنین معتقد است اعتماد مربیان به اوبسیار تاثیرگذار بوده، و در مواجهت با آسیب دیدگی هم بسیار خوش شانس بوده است. «اگر برایم ممکن بود تا آخر عمرم فوتبال بازی می کردم، اما این بستگی به شرایط دارد. فعلا تا مدتی می توانم به فوتبال ادامه دهم. من می خواهم از لحظه هایم لذت ببرم. من برای خودم هدف تعیین نمی کنم.»

بازی در سان مامس

ژاوی در مورد بازی مقابل بیلبائو - شبی که آبیدال نمایش فوق العاده ای داشت - اعتراف کرد: «در این بازی بارسا نمایش خوب و همیشگی خود را نداشت.»اما بازیکنان از اینکه به مرحله بعد صعود کرده بودند بسیار خوشحال بودند. «همه بازیها سخت هستند و باید از تمام دقایق بازی نهایت استفاده را برد. در این بازی به سختی می توانستیم به سمت دروازه حریف هجوم ببریم، اما آنها هم خیلی نتوانستند برای ما مشکلی ایجاد کنند. ما بر بازی تسلط داشتیم و چندین بار فرصت داشتیم جلو بیفتیم.»

اهمیت جام حذفی

ژاوی در مورد مصدومیت اخیر خود توضیح داد که فعلا دردی را حس نمی کند و سپس در مورد تورنمنت کوپادل ری و اشتیاق آنها برای قهرمانی در این رقابتها توضیحاتی ارائه نمود: «دو سال پیش فینال بسیار باشکوهی برگزار کردیم و بسیار علاقمندیم که یکبار دیگر به فینال راه یابیم. جام حذفی برای ما اهمیت فراوانی دارد.»

گواردیولا، مربی

ژاوی هرناندز در مورد مربی خود، جوزپ گواردیولا نیز صحبت کرد: «او برای من یک الگو به شمار می رود. من به او افتخار می کنم؛ چرا که از شخصیت بسیار خوبی برخوردار است و از نظر مربیگری هم فوق العاده است. من دوست ندارم با کسی مقایسه شوم، اما او تنها کسی است که من همیشه خودم را با او مقایسه می کنم.»

/ 0 نظر / 11 بازدید