روند گلزنی بازیکنان بارسا برای اسپانیا همچنان ادامه دارد.

یورو 2012منبع: سایت رسمی باشگاه
مارال مجیدزاده / FCBarcelona.ir


تک تک گل هایی که اسپانیا در آخرین جام جهانی به ثمر رساند حاصل کار بازیکنان بارسا بود و در یورو 2012 این روند همچنان ادامه دارد.

گل سسک فابرگاس مقابل ایتالیا (1-1) تنها گل اسپانیا و تنها گلی بود که در یورو 2012 لهستان و اکراین توسط یک بازیکن بارسا به ثمر رسید. این روند که در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی شروع شد همچنان ادامه دارد، مردان ویسنته دل بوسکه عنوان قهرمانی جام جهانی را توسط گلزنی های بازیکنان بارسا به خانه بردند.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


ویا قدرت را نشان داد

در جام جهانی، بعد از شکست باور نکردنی 1-0 مقابل سوئیس در اولین بازی، اسپانیا با بردهایش مقابل هندوراس (2-0) و شیلی (2-1) صدرنشین گروه خود شد. داوید ویا، که به تازگی برای بارسا قرارداد امضا کرده بود، سه گل و اینیستا یک گل در مرحله گروهی به ثمر رساندند. در مرحله بعد و یک چهارم نهایی، اسپانیا هر دو مسابقه خود را با گلهای ویا مقابل پرتغال (1-0) و پاراگوئه (1-0) با پیروزی پشت سر گذاشت.

نشانه های آشنا

در نیمه نهایی، کارلس پویول از افسانه خود در پیروزی 6-2 در برنابئو پیروی کرد تا یک مسابقه پیچیده در مقابل آلمان را حل کند. فینال نیز یک درگیری نزدیک بود، به دلیل نتیجه تساوی، مسابقه در حال رفتن به وقت های تلف شده بود که سرانجام به وسیله آندرس اینیستا در دقایق پایانی یک گل به یادماندنی، درست مانند گل او یک سال قبل تر در نیمه نهایی لیگ قهرمانان در استندفورد بریج به ثمر رسید.

اسپانیا جام را با 8 گل که همگی توسط بازیکنان بارسا به ثمر رسیده بود، به پایان رساند و تنها گل آنها تا به اینجای کار در جام ملت های اروپا توسط کسی به ثمر رسید که نامش در کتاب اف سی بارسلونا ثبت شده است؛ سسک فابرگاس.

/ 0 نظر / 18 بازدید