زوبی: «گواردیولا 22 فوریه قراردادش را امضا خواهد کرد.»

آندونی زوبی زارتا، مدیر ورزشی باشگاه اعلام کرد که پپ گواردیولا روز چهارشنبه، 22 فوریه ساعت 13:30 قراردادش را امضا خواهد کرد. زوبی زارتا گفت: «قرارداد وی در طول یک هفته آرام به امضا در خواهد آمد.»

زوبی زارتا در مصاحبه با بارسا تی وی و fcbarcelona.cat توضیح داد که قرار داد میان باشگاه و پپ گواردیولا هفته آینده، 22 فوریه، بعد از برگزاری دیدارهای مقابل اسپورتینگ، آرسنال و بیلبائو امضا خواهد شد.

Open in new window


زوبی زارتا اعلام کرد که امضا قرارداد در هفته آخر فوریه که تیم در اواسط هفته بازی ندارد و پیش از دیدار مقابل مایورکا انجام خواهد شد: «ما با پپ صحبت کردیم و به این نتیجه رسیدیم که هفته آخر فوریه، هفته آرامی است و با برنامه مدیر عامل، سندرو راسل نیز هماهنگ است.»

بازی کمتر، زمان بیشتر برای تامل

عدم برگزاری دیداری در اواسط این هفته یکی از دلایلی بود که باشگاه و پپ گواردیولا تصمیم گرفتند که در هفته جاری به مذاکره بپردازند. زوبی زارتا توضیح داد: «برای ما و گواردیولا مهم بود که زمانی را به مذاکره و تامل اختصاص دهیم. مسئله همیشه بر سر قیمت نیست. این هفته این فرصت را داشتیم که بنشینیم و به مذاکره بپردازیم.»

مذاکره، نه همیشه آسان و نه همیشه سخت

زوبی همچنین برخی از جزئیات قرارداد را فاش کرد: «ما می دانیم که پپ می خواهد اینجا بماند، چراکه همیشه این را می گوید و این مشکلی نیست. ما از ارزش او به عنوان مربی و آنچه را که به ما و باشگاه داده است، آگاهیم.»

گواردیولا و زوبی زارتا در تیم رویایی دهه 90 هم تیمی بودند و رابطه دوستی خود را حفظ کرده اند، ولی دروازه بان سابق تیم می گوید: «ما هر دو به وظایف خود به خوبی آگاهیم. این مذاکره سخت یا پیچیده ای نبود، ولی آسان و ساده هم نبود.»

معامله ای موثر

گواردیولا درست مانند سال گذشته، قرارداد خود را تنها برای یک فصل تمدید می کند و زوبی زارتا می گوید: «این روش هم برای باشگاه و هم برای گواردیولا موثر بوده است. این روش معمول و رایجی در فوتبال نیست ولی نتایج بزرگی را برای ما رقم زده است. این به خاطر شخصیت او و شخصیت ماست.»

آینده ای موفق

از زمانی که گواردیولا در راس تیم بوده، بارسا به 8 عنوان قهرمانی دست یافته است، ولی ممکن است این سوال برای عده ای پیش بیاید که آیا تمدید قرارداد وی به معنی تداوم موفقیت هاست. زوبی زارتا پاسخ می دهد: «این چیزی است که ما به آن اعتقاد داریم و آمار و ارقام نشان می دهد. در موفقیت های ورزشی شکی نیست ولی به عنوان مثال هیچ تضمینی برای پیروزی ما در دیدار شنبه مقابل اسپورتینگ وجود ندارد. ما باید به کار خود ادامه دهیم. قطعا گواردیولا نیز همین را می گوید.»

/ 0 نظر / 7 بازدید